Jan Duben

Jan Duben působí jako profesionální zvukař v oboru již od roku 1986.

Byl zvukařem hudebních kapel Marsyas, C. K. Vokal, Vítkovo kvarteto, Nerez, The Tap Tap, Kašpárek v rohlíku, Vltava, Krucipüsk, Pražský výběr II, Priessnitz, Kafka Band a Tata Bojs a mnohých dalších. Měl na starosti ozvučení velkých tour i zahraničních interpretů jako Jethro Tull, John Mayall, Natalia Oreiro, Carl Cox, Vanessa Mae, Slayer a tanečních festivalů (Open Air Field, Svojšice atd.). V České republice byl prvním, kdo začal pro svou práci používat digitální zvukové pulty.

Jeho firma Duben Sound Company, působící na trhu již od roku 1990, zastřešovala celková technická řešení předních hudebních festivalů a akcí (Trutnov, Rock for People nebo Colours of Ostrava). V letech 1999–2001 realizoval pro Českou televizi technické zajištění vůbec prvních živých vstupů kapel ve vysílání Studia 6.

Jan Duben je díky svým rozsáhlým zkušenostem vyhledávaným odborným konzultantem a také supervizorem technického zajištění významných kulturních a společenských událostí, rozhlasových a televizních přenosů. Od roku 2016 je kmenovým lektorem technických workshopů vzdělávacího programu ART GATE.